Anasayfa Otomatik Kapılar

Otomatik Kapılar

Otomatik Kapılar

Günümüzde oldukça kullanışlı olarak bilinen asansör otomatik kapılar farklı farklı çeşitlerde kullanıcıya sunulmaktadır. Otomatik kapı çeşitleri hermetik kapılar, manetli fotoselli kapılar, eğrisel dairesel kayar kapılar ve yana kayar fotoselli kapılar olarak bilinmektedir

Otomatik Kapılar
Otomatik kapı, giriş ve çıkış alanlarında görüş hassasiyeti ile otomatik olarak açılıp kapanan kapılardır. Asansör Otomatik kapıların bazıları tuş ile çalışmaktadır ve bu kapılar daha çok ticari alanlarda tercih edilmektedir. Asansör Otomatik kapılar insanlara kolaylık sağlamak amacı ile kullanılmaktadır. 

Otomatik Kapı Nasıl Çalışır?

Otomatik kapının açılmasını sağlayan ekipmanlar bulunmaktadır. Bu ekipmanlar sayesinde biri yaklaştığında Asansör otomatik kapılar algılar ve açılır. Sensör sistemleri beş kategoriye ayrılmaktadır: 
Basınç sistemi: Bir kişi tarafından üzerine basıldığı zaman açılıp kapanan kapı sistemi basınç sistemi olarak tanımlanmaktadır.
Kızılötesi sensör sistemi: Gözükmeyen ışıklardan oluşur ve biri bu ışığın altından geçtiğinde sensör devreye girerek kapı açılır.
Düşük mikrodalga radar sistemi: Uzaktan kumanda ile ya da bir aracın içerisindeki sensör ile çalışan kapı sistemidir.
Düğme veya manyetik kartın okutulması: Bu modeller güç desteklidir ve kapının itilerek açılması bir makine sayesinde yapılmaktadır.
Otomatik Kapının Avantajları 

Otomatik kapılar tekerlekli sandalye kullanan vatandaşlar için büyük kolaylık sağlamaktadır. Klasik kapıların engelli vatandaşlar için oldukça fazla tehlike oluşturduğu bilinmektedir. Otomatik kapılar hastanelerde ve girilmemesi gereken yerlerde bulunduğunda güvenlik açısından kolaylık sağlamaktadır. İnsanların kolaylıkla girmemesi gereken acil servis, ameliyathane, laboratuvar gibi yerlerde bulunan otomatik kapılar oldukça pratiklik sağlamaktadır.

Otomatik Bahçe Kapısı Nasıl Çalışır?

Otomatik bahçe kapısı sistemleri bahçe kapısının 90 derece açılmasını sağlamaktadır. Kapılarda kullanılan motor aracılığı ile birbirinden bağımsız olarak açılan iki kanat ile çalışmaktadır. Damperler kendiliğinden sağa ve sola açılarak ayarlanan süreye göre kapanır. Otomatik bahçe kapıları güvenliğin artırılması için önemli bir alternatif olarak bilinmektedir. Otomatik bahçe kapıları düğme ya da anahtar ile çalışmaktadır böylece herkes tarafından açılamamaktadır. Otomatik kapılar elektrik gittiğinde manuel pozisyonuna alınarak çalışmaya devam etmektedir. 

Otomatik Kapı Çeşitleri

Günümüzde oldukça kullanışlı olarak bilinen Asansör otomatik kapılar farklı farklı çeşitlerde kullanıcıya sunulmaktadır. Otomatik kapı çeşitleri hermetik kapılar, manetli fotoselli kapılar, eğrisel dairesel kayar kapılar ve yana kayar fotoselli kapılar olarak bilinmektedir. Farklı çeşitlerde ve renklerde üretilen otomatik kapılar ihtiyaca göre kullanıcılara sunulmaktadır. Standart ölçülerde bulunduğu gibi isteğe göre faklı ölçülerde üretim de mevcuttur.

Kataloğumuzu İncelemek İster Misiniz